• Profil školy

• Vzdelávanie v obci je poskytované v ZŠ a MŠ v Uzovciach. . Zariadenie školského stravovania sa nachádza v budove MŠ v Uzovciach. Výchova a vzdelávanie je žiakom poskytované kvalifikovanými pedagogickými zamestnancami.

1. Zameranie školy a stupeň vzdelania

Vychádzajúc z podmienok málotriednej školy, jedným z našich hlavných cieľov je vytváranie kooperatívnej atmosféry nielen medzi žiakmi jednotlivých ročníkov, ale aj medzi ročníkmi navzájom. Pripraviť človeka rozhľadeného, vytrvalého, schopného kooperovať a pracovať v tíme, schopného sebamotivácie k vzdelávaniu.

Našou snahou je realizovať spoločnú prácu žiakov všetkých ročníkov tak, aby boli využitá ich vzájomná spolupráca. Výchovno-vzdelávaciu činnosť smerovať k príprave na život, ktorý vyžaduje schopnosť kriticky a tvorivo myslieť, rýchlo a účinne riešiť problémy.

Formovať u žiakov tvorivý životný štýl, vnútornú motiváciu, emocionálnu inteligenciu, sociálne cítenie a hodnotové orientácie.

Veľkú pozornosť venovať regionálnej výchove. Cieľavedome a zámerne rozširovať predstavy o svojom národe, odkrývať a oživovať kultúrne korene ľudových tradícií obce a regiónu. Škola sa má byť v regióne kultúrnym, športovým a spoločenským centrom obecnej komunity.

Kognitívny, afektívny a psychomotorický rozvoj je podmienený zvlášť výrazne prostredníctvom poznávania kultúry, histórie, a hospodárstva mikroregiónu.

Našou snahou je vytvoriť školu otvorenú nielen pre súčasných žiakov školy, ale aj pre všetkých občanov obce.

Dosiahnuť zvýšenie gramotnosti v oblasti IKT žiakov, ale aj občanov v našej škole.

Zabezpečiť kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých  žiakov.

Stupeň vzdelania po ukončení 4. ročník - ISCED 1

Škola na skúšku

Škola na skúšku s pravidelnou dochádzkou je  pilotným tranzitným programom, ktorý sa zameriava na obdobie prechodu  detí  so špeciálnymi potrebami z MŠ  do ZŠ, a ktorého cieľom je pripraviť dieťa (rodiča, školu) na úspešný vstup do základnej školy bežného typu v spolupráci s Centrom včasnej intervencie v Prešove a Súkromnou základnou a materskou školou pre žiakov a deti s autizmom.

Projekt Škola na skúšku s nepravidelnou dochádzkou ja zameraný na prípravu a adaptáciu budúcich prvákov do základnej školy. Tento projekt vychádza z dobrej spolupráce základnej a materskej školy . Každoročne sa vypracúva plán spolupráce ZŠ v Uzovciach s MŠ v Uzovciach.