• O škole

• Základná škola v Uzovciach je neplnoorganizovaná štátna základná škola bez právnej subjektivity, ktorú navštevujú žiaci 1. až 4. ročníka. Škola poskytuje základné vzdelanie v súlade s platnými učebnými osnovami pre 1. stupeň základnej školy, pripravuje žiakov pre ďalšie štúdium na 2. stupni ZŠ.

Školu navštevujú žiaci obce Uzovce a podľa požiadaviek rodičov aj deti z blízkych         obcí. Demografické usporiadanie v obci zabezpečuje dostatok žiakov aj v budúcnosti.

Snahou učiteľov je vytváranie priateľskej atmosféry medzi učiteľmi a žiakmi. Učiteľ vystupuje v pozícii facilitátora.

Zameranie školy vychádza z akceptácie základných pedagogických dokumentov, predovšetkým štátneho vzdelávacieho programu, z tradícií, doterajšej orientácie školy a z požiadaviek rodičov žiakov školy. Jeho filozofia napĺňa motto nášho školského vzdelávacieho programu: Učenie je zábava.