• Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR číslo číslo: 2021/10079:2-A1810 zo dňa 02.03.2021 s účinnosťou od 8. marca 2021 do 21. marca 2021 mení a dopĺňa rozhodnutie č. 2021/10079:1- A1810 rozhodol zriaďovateľ ZŠ Uzovce takto:

S účinnosťou od 08.03.2021 bude zabezpečená  prezenčná výučba  žiakov  na prvom stupni ZŠ  prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce, tj. obidvaja rodičia musia pracovať na pracovisku a pre žiakov, u ktorých dištančná výučba nie je v tom  termíne možná.

Zákonný zástupca je povinný odovzdať škole vyplnené čestné vyhlásenie o bezinfekčnnosti, ktorého súčasťou je prehlásenie o tom, že nemajú možnosť vykonávať prácu z domácnosti./ poslané na mail zákonného zástucu/

V platnosti naďalej ostáva, že jeden zákonný zástupca žijúci s dieťaťom v spoločnej domácnosti musí mať negatívny test nie starší ako 7 dní.

Kópie potvrdení pridať k vyhláseniu.

Mgr. Zuzana Lukošiková, riaditeľka ZŠ Uzovce

• Vyučovanie od 15.2.2021

• Vážení rodičia,

na základe platného rozhodnutia ministra školstva v týždni od 15.2.2021 pokračuje prezenčné vzdelávanie

v ZŠ v ročníkoch 1.- 4.  V prevádzke bude aj  prevádzka zariadenia školského stravovania v nezmenenom režime (ak nerozhodne RÚVZ inak). Na základe uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ je potrebný negatívny test 1 zákonného zástupcu, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti.

• Návrat do škôl od 8.2.2021

• Vážení rodičia,

na základe platného rozhodnutia ministra školstva sa od 8.2.2021 obnovuje prezenčné vzdelávanie  v základnej škole. V prevádzke bude aj  prevádzka zariadenia školského stravovania v nezmenenom režime. Na základe uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ bude potrebný negatívny test 1 zákonného zástupcu, ktorý žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti.

Pri nástupe detí do MŠ a žiakov do ZŠ v pondelok 8. 2. 2021 bude potrebné doniesť:

• kópiu testu aspoň jedného zákonného zástupcu žiaka
            • podpísané čestné prehlásenie zákonného zástupcu
            • Mgr. Zuzana Lukošiková
          • Organizácia vyučovania od 1.2.2021

• Na základe rozhodnutia konzília epidemiológov a MVVaŠ SR z dňa 28.1.2021 pokračuje vyučovanie v školách od 1.2.2021, tak ako v súčasnosti.

I.stupeň ZŠ - dištančné vzdelávanie

Na základe odporúčania Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pri nástupe do ZŠ sa žiak/dieťa  preukáže:

• negatívnym testom oboch rodičov (kópia),
            • podpísaným vyhlásením o bezinfekčnosti žiaka /dieťaťa
            • prehlásením, že obaja rodičia pracujú mimo trvalého bydliska   (nepracujú z domu)

(potvrdenie o bezinfekčnosti  a čestné prehlásenie je možné poslať na požiadanie)

O prípadnej zmene v organizácii vyučovania budeme  zákonných zástupcov informovať .

• Prerušenie prevádzky ZŠ Uzovce od 11.1.2021

• Vážení rodičia!

ROZHODNUTIE
            Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhoduje takto:
            S účinnosťou od 11. januára 2021 mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách a prevádzku školských zariadení okrem
            a) materských škôl a špeciálnych materských škôl pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, ak to prevádzkové podmienky umožňujú a rozhodne tak zriaďovateľ;
            riaditelia škôl, v ktorých sa mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách, zabezpečia pre deti, žiakov a poslucháčov dištančné vzdelávanie,
            b) školských klubov detí pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, ak to prevádzkové podmienky umožňujú a rozhodne tak zriaďovateľ,
            c) školských internátov pre deti materských škôl podľa písmena a),
            d) zariadení školského stravovania, ak to prevádzkové podmienky umožňujú a rozhodne tak zriaďovateľ, pre deti
            i. materských škôl podľa písmena a),
            ii. školských klubov detí podľa písmena b),
            e) špeciálnych výchovných zariadení.
            Zrušuje sa rozhodnutie č. 2021/9418:1-A1810 z 5. januára 2021.

• Oznam- Nárok na pandemické ošetrovné od 11.1.2021

• Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že :

Sociálna poisťovňa v súvislosti s avizovanými opatreniami pri prevádzke materských škôl a základných škôl od 11. 1. 2021 do 18. 1. 2021 informuje verejnosť, že nárok na pandemické ošetrovné budú mať všetci rodičia, ktorí splnia stanovené podmienky.

Nárok na pandemické ošetrovné budú mať všetci rodičia, ktorí splnia nasledovné podmienky:

• osobne a celodenne sa starajú o dieťa do dovŕšenia 11. roku veku (u dieťaťa, ktoré je zdravotne ťažko postihnuté do dovŕšenia 18. roku veku), ktorého škôlka alebo škola bude uzatvorená na základe rozhodnutia
            • osobne a celodenne ošetrujú dieťa do dovŕšenia 16. roku veku, ktorého zdravotný stav na základe potvrdenia ošetrujúceho lekára takéto ošetrovanie nevyhnutne vyžaduje,
            • nedosahujú príjem z činnosti zamestnanca v období starostlivosti o dieťa/ošetrovania dieťaťa
            • nárok na pandemické ošetrovné  nemajú rodičia, ktorí vykonávajú prácu formou domáckej práce, čiže formou home office).
            • Mgr. Zuzana Lukošiková, riaditeľka školy